MobiL Azerbaycan Sohbet

  1. Azerbaycan sohbet odaları :Azerbaycan, Güney Kafkasya’da Avrupa ile Asya arasında, Hazar Denizi’nin batısında yer almaktadır. Ülke’nin Rusya, Gürcistan, Ermenistan, İran ve Türkiye ile Hazar Denizi vasıtasıyla Kazakistan, Rusya, İran ve Türkmenistan’la sınırları bulunmaktadır. Devletin resmi adı Azerbaycan Cumhuriyeti’dir. Ülkenin başkenti Bakü şehridir. 2017 bilgilerine göre ülke  nüfusu 9,5 milyondur.Bakü’nün nüfusu 2 milyondur.
    Ülkenin büyük şehirlerinden Gence 350.000, Sumgayt 320.000 ve Mingeçevir 100.000 kişilik nüfusa sahiptir. Devletin resmi dili Azerbaycan Türkçesidir. Ülkenin %98’i Müslüman’dır. Para birimi Manat’tır. Azerbaycan Cumhuriyeti üniter yapıya sahip cumhurbaşkanlığı sistemi ile yönetilen bir cumhuriyettir. .siz Azerbaycan’lı üyelerimiz ve Azerbaycan’lı üyelerimizle tanışmak isteyen üyelerimiz sizler içi Azerbaycan Sohbet ve Azerbaycan Chat ve mobil uygulma ile bağlanabileceğiniz MobiL Azerbaycan Sohbet ve MobiL Azerbaycan Chat odalarımızı oluşturmuş bulunmaktayız.siz sohbet severleri www.sohbetyaz.com adresine bekliyoruz.seviyeli kaliteli ve üyeliksiz olarak sohbet ve chat yapabileceğiniz sitemize sizleri bekliyoruz.  Şehirlere bağlı 65 ilçe ve 69 yönetim birimi bulunmaktadır o cümleden, cumhuriyet sınırlarında olan 11 şehir, muhtar cumhuriyetlerin sınırları içerisinde bulunan 3 şehir ve şehirlerin 13 ilçesi, 132 kasaba ile 1314 köy ve 4242 mezra-yerleşim yeri bulunmaktadır. Yasama organı, 125 milletvekilinden oluşan Milli Meclis’tir. En yüksek kurum Prezident (Cumhurbaşkanı) ve Cumhurbaşkanı tarafından tayin edilmiş olan Bakanlar Kurulu’dur.

sohbet siteleri chat siteleri sohbet chat muhabbet olgun sohbet geveze sohbet kelebek sohbet yazsohbet sohbetyaz muhabbet sitesi muhabbet odaları mobil sohbet mobil chat kızlarla sohbet kızlarla chat sehir sohbet sehir chat mirc mirc indir irc irc sohbet canlıradyo dinle dj alım dj mobil radyo seviyeli sohbet bedava sohbet üyeliksiz sohbet ücretsiz sohbet yetişkin sohbet üniversite sohbet üniversite chat azerbaycan sohbet Azerbaycan chat mobil azerbaycan sohbet mobil azerbaycan chat

 

bedava chat